Örnek Resim

İZMİR BASKI BETON

Her geçen gün daha da yaygınlaşan ve kullanışlığının yanında estetiği ile de ilgi odağı haline gelen baskı beton uygulamaları biroldukca açıdan tercih nedeni olmaktadır. Izmir baskı beton uygulamaları icra eden en kaliteli firmalardan birisi olarak işimizi severek yapıyor ve hakkını vermeye çalışıyoruz. Tamamen müşteri memnuniyeti odaklı çalışıyor ve müşterilerimizin memnuniyeti adına her daim elimizden gelenin daha iyisini oluşturmaya gayret ediyoruz. Farklı türde biroldukca zemin uygulamaları olsa da bunların hiçbirisi baskı beton uygulamalarına eşkıymet olamamaktadır.

Baskı beton uygulamaları kısa sürede tamamlanan ve teslim edilen bir uygulama şeklinde gözükse de incelikleri açısından fazlaca ayrıntılıdır. Bu nedenle mutlaka uygulama işlemi işini bilen ustalaşmış eller tarafından gerçekleştirilmelidir. Işini sevmiş olarak ve ciddiye alarak meydana getiren bir şirket olarak her daim müşterilerimize karşı açık ve şeffaf olduk. Bundan dolayı izmir baskı beton uygulamalarını iyi mi gerçekleştirmiş olduğimizi sizlere aşama aşama anlatalım.

Izmir baskı beton sözleşmeli çalışma
Ilk olarak hem kendimiz hem de müşterimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması ismina yapacağımız her işlemi en ince ayrıntısına kadar laflaşmeye döküyoruz. Bu laflaşmenin bir nüshasını kendimiz bir nüshasını da müşterimize teslim ediyoruz. Laflaşme de saha elemanlarımızın çıkarttığı fiyat cetvelinden müşterimizin kullanmamızı istediği taş deseni ve rengine kadar her tür ayrıntılar yer almıştır. Böylece muamele tamamlandığında kimse birbirine şu olacaktı ya da olmayacaktı benzer biçimde bir şey diyememektedir. çünkü laflaşmede ne üzerine karar kılınmışsa aynen teslim edilmektedir.

Izmir baskı beton laflaşme maddelerine harfiyen uymakta olup ne olursa olsun müşterilerine eksik iş teslim etmemektedir. şayet laflaşmenin dışında müşterimiz imal başlamadan renk veya desen noktasında karar değiştirip başka bir desen ve renk isterse bu noktada da tekrar müşterilerimize elimizden gelen her tür kolaylığı sağlıyoruz.

Baskı beton hakkındaki bilgi almak için baskı beton nedir sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Saha çalışması
Baskı beton işlemlerinde yapılacak en önemli işlerden birisi saha çalışması olmaktadır. Baskı beton uygulamasının yapılacağı zemin her tür çöp, leke, çalı, çimen, kaya, taş parçası, toprak hacmi ya da eski beton parçalarından tamamen arındırılmalıdır. şayet hala zemin uygun bir hale gelmediyse izmir baskı beton saha kadrosu en az 4 inçlik granül dolgu yahut alt taban çalışması ile zemini uygun hale getirmektedir. çünkü alt taban dolgusu en önemli işlerden olmaktadır, bu sayede betonun muntazam bir şekil alması ve donma ısısının azaltılması amaçlanmaktadır.

Betonu şekillendirme
Baskı beton uygulamamız için en önemli koşullardan olan alt tabakanın hazır hale gelmesiyle beraber artık formlar ayarlanabilir. Ahşap, plastik yahut metal levhalardan hazırlanabilen formlar baskı beton için kullanılacak ve yeniden bunlar metal kazıklar ile birbirine tutturulacaktır.

Formların beton sertleştikten sonra kolayca çıkarıla bilmeleri için vidalı yada daha başka özel çivilerle kazıklara muntazam bir şekilde bağlanması gerekmektedir. Izmir baskı beton şekillendirme ekibi bu aşamada profesyonelliğini mevzuşturmakta ve en ufak bir sorunla karşılaşılmadan drenaj için en uygun dereceyi kolaylıkla tutturmaktadır.

Baskı betonu yerleştirme
Alt tabaka işlemi halledilmiş, formlar belirlenmiş ve artık baskı beton vakitı gelmiştir. Baskı beton uygulamasını meydana getirecek olan tecrübeli ustalarımız dökülecek olan betonun her tür iç malzemesini hazırlayıp beton mikserinde iyice homojen bir hale gelinceye kadar karışmasını sağlamaktadırlar. Donmaması için bir tarafta dönen harç bir taraftan da müsait hava koşulları içerisinde zemine dökülme işlemi yavaş yavaş başlatılır.
Bu noktada zemin baskı beton yerleştirme ustalarımız ellerindeki lüzumlu araçlar yardımı ile dönen tamburdan dökülen betonu yerin her yerine eşit olacak şekilde dağılmasını ayarlamaktadır. Bu noktada en önemli olan ve en çok dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan nokta ne olursa olsun zeminde hiç boşluk kalmamalı ve beton yüzeyinde hava kabarcıkları oluşmasına müsaade edilmemelidir. Dökülen beton yerin üst kenarına gelene kadar dökülmesine devam edilir.

şap betonun hazırlanması
Kalıplar halinde dökülen betonumuz sertleşmeden hemen üst bölgesinde düzen işlemi yapılmaktadır. Betonun yüzeyi pürüzsüz hale gelinceye kadar yüzdürme işlemi yapılmaktadır. Bu muamele ise şamandır adında olan özel bir mala gerektirmektedir. şamandır isminde olan alet, izmir baskı beton şaplama ustalarınca kenarlar ve ayrıntılar çalışmaları için elle de tutulabilen ve boğa şamandırası olarak da adlandırılan küçük bir mala da olabilir.
Burada önemli olan yüzeydeki pürüzlerin ve her tür sorunnın giderilmesi işleminin tastamam yapılmasıdır. Bu muamele sırasında eğer var ise şayet yerin kenarlarında ki ve eklem kısımlarındaki sorunlarda düzeltilmelidir.

Bu aşamada beton zeminimize çelik malalama işlemi yapılmaktadır. Bu işlemden sonrasında beton sertleşene kadar dinlenmeye bırakılmaktadır. Izmir baskı beton taşlama ustalarımız kemikleşme işleminden sonra beton yerin yüzeyi boyunca oldukca sert ve düzgün bir son kat işlemi yapmaktadır. Buradaki, çelik malalama işlemi ustaların diz kapakları ile yüzey süresince patinaj yapmak suretiyle gerçekleştirilir. Tercih edilen desen ve seçilen renk bu noktada devreye girmektedir.

Bu aşamada da en son yüzeye kimyasal bir kürleme işlemi uygulanır, çünkü bu kimyasal kür sayesinde sızdırmazlık ve yüzeyin korunması amaçlanmaktadır. Böylece sizlere çok uzun yıllar en küçük bir sorun yaşamadan kullanabileceğiniz baskı beton sistemleri yapılmış olur.


Whatsapp Destek

PUSULA BASKI BETON

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?