Örnek Resim

İstanbul Baskı Beton

Istanbul baskı beton
Günümüzde en çok kullanılan ve tercih edilen baskı beton uygulamaları, diğer uygulamalara nazaran çok daha kullanışlı ve uzun ömürlüdür. Istanbul baskı beton işlemlerini oluşturan birfazlaca şahıs ya da firma bulunmaktadır. Ama siz bunlar arasından kesinlikle işini iyi icra eden ve hepimizçe bilinen şirketler ile iletişime geçmelisiniz. çünkü baskı beton işi her ne kadar kısa müddette tamamlanan bir tatbik olsa da mutlaka uzmanlık gerektiren bir iş olmaktadır. Sizlere istanbul baskı beton olarak nasıl çalıştığımızı ve neler yapmış olduğumızı başlıklar altında tek tek anlatacağız ve hemen sonra bizlerle çalışıp çalışmama noktasında kararı kendiniz verin.

1. Laflaşme ve antak kalma
Baskı beton yapmış olduracağınız mekana karar verdiyseniz, baskı beton yapılacak alanı uzmanlarımız incelemekte ve ne kadara mal olacağını hesaplamaktadır. Bunun akabinde sizlere bir hesap cetveli çıkarılacak olup sizlere sunulmaktadır. Istanbul baskı beton olarak bütün bu noktalarda elimizden geldiğince müşterilerimize müsait bir fiyat çıkarıyor ve asla müşterilerimizi ekonomik açıdan zorlamıyoruz. çıkarılan hesaba gore sizlerle bir laflaşme yapılmakta ve bu laflaşmenin içerisinde uygulama alanına yapılacak hemen her şey yer almaktadır. Böylece her iki tarafında aklında şu yapılacaktı yapılamamış gibi en küçük bir şüphe kalmayacaktır.

2. Saha çalışması
Sözleşme ve antak kalma işlemleri tamamlandıktan sonra artık teknisyenın yapılacağı alanda saha çalışmalarına geçilebilmektedir. çünkü teknisyenın yapılabilmesi için yerin temizlenmesi ve hazır hale getirilmesi çok önemlidir. Zeminde yer alan her tür çim, taş, eski beton kalıntısı, taş, toprak ve çalı benzer biçimde maddeler kaldırılmalıdır. Istanbul baskı beton saha çalışması noktasında uzman bir ekibe sahip olup kesinlikle işini şansa bırakmamaktadır.
Zemindeki toprak tatbik için çok kompakt bir yapıya haiz olmazsa en az 4 inçlik bir granül dolgu ile zemin düzeltilmeli veya bir alt taban yapılmalıdır. şayet alt taban dolgusu yapılacaksa özellikle kenar kısımlara dikkat edilmeli ve betonun yerleştirileceği alanın tamamına uygulanmalıdır. Doğru aşamalarla meydana getirilen doğru bir zemin, betonun muntazam bir şekilde yerleşmesini sağlamak ve donma ıssıcaklıknı çok düşürmek için önemlidir.

Istanbul baskı beton firması
Istanbul baskı beton firması

3. şekillendirme
Baskı beton uygulamamız için zemin tabaka hazırlandıktan sonrasında, artık formlar ayarlanabilir. Genel hatlarıyla beton kalıpları ahşap, plastik veya metalden yapılmış olmaktadır. Biz genel hatlarıyla ahşap formları kullanacağız ve bunları da metal kazıklarla yerlerine tutturacağız. Istanbul baskı beton şekillendirme işlemini kesinlikle alanında uzman kişiler yapmakta olup en ufak bir hataya yer verilmemektedir. Belli bir süre sonra beton sertleşince formlar yerlerinde çıkarılmaktadır.
Burada kesinlikle formlar iyi ayarlanmalı ve müsait aşama sağlanmalıdır. Bu yüzden baskı beton işini uzman kişiler yapmalı ve asla sıradan kişilere emanet edilmemelidir. Merdiven ve duvar benzer biçimde uygulama alanları için daha farklı daha özel şekiller kullanılmaktadır.

4. Yerleştirme
Zemin ve biçim aşaması bittikten sonrasında sıra baskı beton işlemine geldi. Bu uygulama işlemini gerçekleştirecek olan istanbul baskı beton yerleştirme kadrosu zemine uygun sağlam bir çimento içinde ne olduğu hazırlar. Yeniden yerin hazırlığına ve hava koşullarının müsait olmasına dikkat edilerek tatbik işlemine geçilir. Daha ondan sonra makinenin içerisinde dönüp istenilen kıvama gelen beton tatbik alanına dökülmeye başlanır. Uzmanlar eşliğinde dökülen betonun üst kenara gelene kadar dökülme işlemi sürer.
Betonun dökülme esnasında çalışan ekip kürek ve benzeri araçlar yardımıyla dökülen betonun hiç bir yerde boşsevinç kalmayacak şekilde dağılmasını sağlamaktadır. Burada en önemli muamele dökülen beton donmadan hiçbir yerde boşluk yahut hava kabarcığı kalmamasına azami özen gösterilmeli ve çok dikkat edilmelidir.

5. Erken bitirme
Sıvı biçimde dökülen beton büyük bir metal yada ahşap bir tahta yardımıyla betonun üst şap bölgesi düzenlenir. Mastar işimiz bittikten sonra yüzey pürüzsüz bir hale getirilir ve artık beton yüzdürülme işlemi adım atar. Istanbul baskı beton olarak yapılan bütün bu aşamaların en kırılgan şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyor ve işimizi hiç şansa bırakmıyoruz. şamandıra adında olan özel bir mala sayesinde kenarlar ve detaylı çalışmalar için lüzumlu olmaktadır. Yüzeyin tamamen pürüzsüz bir hale gelmesi sağlanana kadar beton yüzdürülme işlemine devam edilir.

Istanbul baskı beton şirketlerı

6. Taşlama
Dökülen betonumuz iyice sertleşinceye kadar dinlenmeye bırakılır. Kemikleşme işlemi tamamlandıktan sonra yüzeyin hepsinda sert, pürüzsüz ve düzgün bir son kat işlemi için çelik mala yapılmalıdır. Bu muamele esnasında ustalar diz kapakları ile de patinaj yaparak taşlama işlemini gerçekleştirir. Bu esnada sözleşmede yer alan taşların şekli ve rengi dikkate alınır.

7. Tamamlandı
Artık tüm işlemlerimiz bitmiş olup nihai bitirme işlemi betona uygulanabilecektir. Istanbul baskı beton tamamlama işlemini beton yüzeye özel bir süpürge çekerek kaba dokulu bir yüzey oluşturur. Bu işlemin neticesinde de tamamlama işlemi gerçekleşmiş olur.

8. Sertleştirme
Bütün yerleştirme ve bitirme işlemleri bittikten sonrasında artık baskı beton sertleşmeye bırakılabilir. Genel olarak kürlenme süreci dediğimiz zamanç 28 gün devam eder ve bu vakitçte en eleştiri zaman dilimi ilk 48 saat olmaktadır. Tamamlanma işleminden sonra baskı beton uygulamamıza kimyasal bir kürleme ve sızdırmazlık kimyasalı uygulanmalıdır. Böylece çok daha uzun ömürlü ve kalıcı renkli bir baskı beton elde edilmiş olacaktır.


Whatsapp Destek

PUSULA BASKI BETON

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?