Örnek Resim

GAZİANTEP BASKI BETON

Günümüzün en fazlaca burun kıvırılmayan ve tercih edilen zemin uygulamalarından olan baskı beton uygulaması hakikaten de kendisine gösterilen bu ilgiyi sonuna kadar hak etmektedir. Gaziantep baskı beton uygulayıcı firması olarak harbiden yapmış olduğumız iş sonucu ortaya çıkan eseri kendimizde dahil hepimiz hayranlıkla izlemektedir. çok şık ve estetik bir görüntü oluşturan baskı beton uygulamaları uygulandığı derhal her alanı harika göstermektedir.

Ister zemine ister duvara uygulanabilme özelliği olan baskı beton fazlaca sağlam yapısıyla da dikkatleri çekmektedir. Müşterilerimizin dilek ve taleplerine sonuna kadar özen gösteriyor ve her isteklerini göz önünde bulunduruyoruz. Firmamızın bugüne dek en fazla tercih edilen şirket olmasında müşteri memnuniyeti odaklı çalışmamızın hisseı çok efsunktür. şu sebeple gaziantep baskı beton olarak başta ekonomik yönde olmak üzere müşterilerimize her tür kolaylığı sağlamaktayız. Peki baskı beton uygulamamızı nasıl yapmaktayız hep birlikte görelim.

Gaziantep baskı beton

Müşterilerimize en küçük bir mağduriyet yaşatmama adına baskı beton uygulama sırasında yapılacak derhal her muamele daha ilk baştan bir anlaşma tutanağına makalelır ve bu tutanaktan her iki tarafa da imzalı olacak şekilde birer nüsha verilir. Raporun içerisinde zemin etüt çalışmasından çıkarılan toplam ücrete ve seçilen taş deseninden rengine kadar derhal her detay yer almıştır. Böylece her iki tarafta işlemin iyi mi gerçekleşeceğini ismim ismim bilmektedir.
Bundan dolayı herhangi bir hak kaybı veya mağduriyet söz mevzusu olmamaktadır. Gaziantep baskı beton anlaşma maddelerine sonuna kadar bağlı kalıp ne şekilde anlaşılmışsa aynen öyle teslim etmektedir.

Gaziantep baskı beton uygulaması
Antak kalma dönemi tamamlandıktan sonra baskı beton için ilk uygulama aşaması olan saha aşamasına geçilebilir. Burada öncelikle zeminde etüt çalışması yapılır ve zemin her tür çim, çakıl, taş, beton parçası, ot ve çalı gibi kirlerinden arındırılır. Zeminin gayet düzgün olması sağlanır, eğer zemin istenilen ölçüde düzeltilemedi ise bu sefer 4 inçlik granül dolgu veya alt taban yapım aşamasına geçilir.
çünkü yerin düzgün olması baskı beton uygulamasının sağlıklı olabilmesi için çok önemlidir. Yeniden düzgün bir zemin baskı betonun donma ısısını da yeterince düşüreceği için çok daha uzun ömürlü bir zemine kavuşacaksınız.

Alt katman yani zemin işlemleri tamamlandıktan sonra artık formların hazırlanma aşamasına geçilebilmektedir. Gaziantep baskı beton şekillendirme ekibi olarak ahşap formlarla tatbik yapıyoruz ve bunları metal kazıklarla sabitliyoruz. Burada formların betonun sertleşme işi tamamlandıktan sonrasında tekrardan kolayca çıkarılabilmesi için özel vidalarla kazıklara düzgünce bağlanması çok önemlidir.
Formların iyi bir durumda olması bununla birlikte drenaj için müsait sıcaklığın elde edilmesinde de çok önemli olmaktadır. Bu yüzden köşe ve kenarlar dahil formların çok iyi ayarlanması gerekmektedir.

Gaziantep’te baskı beton firması
Artık her tür alt yapı ve formlar hazırlandıktan sonrasında sıra özel içerikli harcımızın hazırlanmasına gelmiştir. Baskı beton uygulamasını yapacak olan uzmanlarımız beton kamyonunun tamburunda özel harcımızın iyice karışmasını sağladıktan sonrasında sıra döküm işlemine gelmektedir. Gaziantep baskı beton yerleştirme uzmanları ellerinde lüzumlu aletler ile dökülen harcın bir taraftan da yerin her yerine eşit dağılmasını sağlamak için çaba göstermektedirler. çünkü bu sıradüzen çok önemli olup zeminde hiç boşluk bırakılmamalı ve beton yüzeyinde asla hava kabarcığı kalmamalıdır.

Dökülen yaş betonun donması gerçekleşmeden efsunk bir metal veya tahta yardımıyla yüzeyinin pürüzsüz hale gelmesi sağlanmalıdır. Mastar dönemi olarak da adlandırılan bu muamele tamamlandıktan sonra beton yüzdürülme işlemine geçilir ve peşinden beton dinlenmeye bırakılmaktadır. Burada beton yüzdürülme aşamasında yüzeyin oldukça muntazam ve pürüzsüz bulunmasına dikkat edilmelidir. şaplama olarak da adlandırılan bu sıradüzen zeminin yüzeyi, kenarları ve eklem yerlerinin düzeltilmesi açısından çok önemli olmaktadır.

Beton pürüzsüz havlu ve damgalı olacaksa bu vakitçte çelik mala kaplaması yapılmalıdır. Bunun arkasından gaziantep baskı beton taşlama ekiplerince beton iyice sertleşene kadar dinlenmeye bırakılır ve daha sonra tüm yüzey süresince pürüzsüz ve muntazam bir son kat aşaması yapılır. Bu aşamada ustalar diz kapakları ile patinaj yaparak taşlama işlemi yapma işlemine geçerler. Seçtiğiniz taş desenleri ve renkler bu noktada kullanılmaktadır.

Baskı beton gaziantep çalışması
Tüm işlemler tamamlandıktan sonra artık sıra baskı beton yüzeyimize kür dökme aşamasına gelmektedir. özel bir kimyasal karışım olan kürleme yüzeydeki her tür çatlakları ve kırılmaları ortadan kaldırmakta ve baskı beton zemine mükemmel bir sızdırmazlık özelliği kazandırmaktadır. Gaziantep baskı beton sertleştirme ustaları bu aşamaya çok örutubet vermektedirler. çünkü bu aşamayı sizin zemininizin çok uzun yıllar renginden dahi taviz vermeden hizmet etmesini sağlayacak bir aşama olarak görmektedirler.

Artık tamamen kullanmasınıza hazır hale gelen baskı beton uygulamamız, bakım noktasında sizlerden çok fazla bir zahmet istememektedir. Yılda bir veya iki kez üzerinde biriken çamur ve tozu almanız onu yeniden ilk günkü görünümüne kavuşturacaktır. Temizlik aşamasında da deterjanlı su kullanabilir ve çok kısa müddette bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.


Whatsapp Destek

PUSULA BASKI BETON

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?