Örnek Resim

BURSA BASKI BETON

Günümüzün bir ihtimal de tek tercih edilen zemin uygulaması olan baskı beton uygulaması gerçekten de hem kalitesi hem sağlamlığı bununla birlikte şıklığı ile bu özelliğini fazlasıyla hak ediyor. Bursa baskı beton uygulamalarını meydana getiren şirket olarak yaptığımız işe her türlü garantiyi çok kolaylıkla verebilmekteyiz. Mutlaka bir eşsiz baskı beton uygulaması uygulandığı her alanda şıklığı, zarafeti ve estetiği simgelemektedir. şirket olarak %100 satın alan memnuniyeti odaklı çalışmayı kendimize ilke edindik.

Müşterilerimize karşı her tür kolaylığı ve şeffaflığı sağlamaktayız. Bizi hepimiz icra eden ve bugünkü konumumuza getirende müşterilerimize karşı olan tutumumuzdur. Ne olursa olsun firma olarak işimizi çok ciddiye alıyor ve en ufak bir teferruatı dahi atlamıyoruz. Bursa baskı beton uygulama işlemlerini gerçekleştirirken yaptığımız her aşamayı sizlerle paylaşıyor ve yapacağımız işte en küçük bir gizli saklı nokta bırakmıyoruz. Peki baskı beton uygulamasını yaparken hangi aşamaları gerçekleştiriyoruz hep birlikte görelim.

Bursa baskı beton firması
Işimize başlamadan önce ne olursa olsun müşterilerimizle görüşüyor ve en küçük ayrıntıları dahi atlamadan yapılacak her basamağı anlaşmaya döküyoruz. Anlaşmamızda zemin etüt çalışmaları, uygulama için biçilen fiyat, seçilen taş desen modeli ve rengi, tahmini teslimat süresi de dahil olmak üzere derhal her şey bu anlaşmada yer verilmiştir. Bursa baskı beton anlaşma kuralları içinde yer alan her teferruatı atlamadan gerçekleştirmekte ve mekanı size öyle teslim etmektedir.

Bu şekilde bir sözleşmeyi yapıyoruz çünkü daha sonra her iki tarafında mağdur olmaması için her insanın iş nihayetinde teslim olması gereken baskı beton uygulamasının son halini bilmesi istenmektedir. Bu aşamada hiçbir zaman müşterilerimizi mağdur etmiyor ve iyi mi anlaştıysak aynen öyle teslim etmekteyiz.

Bursa’da sahaya baskı beton
Baskı beton uygulamasına geçilmeden önce en önce yapılması gereken muamele elbette ki saha çalışması olmaktadır. Bunun için teknisyenın yapılacağı zeminin her tür çalı, çim, taş, beton kalıntısı ve kirlerinden arındırılması gerekmektedir. Toprak zemin oldukça kompakt ve muntazam olmalıdır. şayet zemin düzgün bir hale gelmiyorsa, buraya bursa baskı beton saha çalışanlarınca granül dökülmesi ya da alt taban çalışması yapılması gerekmektedir. çünkü düzgün bir zemin hem betonun güzel bir şekil almasını aynı zamanda donma ıssıcaklıknı daha da düşürmek için oldukca önemlidir.

Baskı beton’a şekil ve desen verme
Alt zemin hazırlama işlemi tamamlandıktan sonrasında artık baskı beton için formlar ayarlanma işlemine geçilmelidir. Beton kalıplar için genel anlamda ahşap formları tercih ediyor ve bunları metal kazıklarla tutturuyoruz. Burada önemli olan beton sertleştikten sonrasında formların rahatlıkla çıkabilmesi için özel çivilerle düzgün biçimde kazıklara bağlanması olmalıdır. Bursa baskı beton şekil verme ustaları işlerinde oldukca tecrübeli olup, drenaj için uygun derecenin sağlanmasında formların önemini çok iyi bilmektedir. Bu nedenle en ufak bir hataya yer vermemekte ve her işi en düzgün şekilde yapmaktadırlar.

Artık baskı beton uygulamasının en önemli kısmı olan beton dökme işlemi için hemen her hazırlık tamamlanmış olmaktadır. Tecrübeli ve deneyimli ustalarımız baskı beton uygulaması için gerekli olan beton harcın en iyi şekilde hazırlanmasını sağlamaktadır. Aslına bakarsak bir ihtimal de en önemli kısımlardan birisi burasıdır, çünkü sağlamlığı kazanmıştırracak olan ana faktör olan çimentonun içinde ne olduğu çok önemli olmaktadır. Bursa baskı beton yerleştirme ustalara beton kamyonunun dönen tamburunda hazır hale gelmiş betonun zemine dikkatli bir şekilde dökülmesini sağlamaktadır.

Bu esnada tecrübeli ustalar bir taraftan da ellerindeki aletler yardımıyla dökülen betonu yerin her yerine eşit olacak şekilde dağıtmaya çalışmaktadırlar. çünkü bu aşamada zeminin hiç bir yerinde en küçük bir boşluk kalmamalı ve asla yüzeyde hava kabarcığı oluşumuna izin verilmemelidir.

Baskı beton’u yapma aşamaları
Sıvı haldeki betonun kalıplar halinde dökülmesinden sonra sertleşmesi gerçekleşmeden efsunk bir metal veya ahşap yardımıyla yüzeyinin pürüzsüz hale gelmesi sağlanmaktadır. Bu aşamada beton yüzdürme işlemi gerçekleştirilir ve çok muntazam bir yüzey elde edilir. Yine varsa zemindeki eklem ve kenar yerleri özel yöntemlerle düzeltilir.

Bursa baskı beton taşlama ekibi beton yüzeye çelik malalama işlemi gerçekleştirir. Bu işlemden sonra beton sertleşinceye kadar dinlenmeye bırakılmaktadır. Kemikleşme işlemi gerçekleştikten sonrasında beton yüzeyi süresince pürüzsüz, sert ve düzgün bir halde son kat oluşturma işlemine geçilir. Burada çelik malalama adı da verilen ve yapılan muamele ustaların diz kapakları sayeinde patinaj çekerek yüzey boyunca taşlama yapmalarıdır. Seçtiğiniz taş desenleri ve renkleri bu safhada önemli olmaktadır.

Artık tüm işlemler tamamlandıktan sonrasında yapılan baskı beton uygulaması dinlenmeye bırakılır. Kürlenme işlemi 28 gün sürmektedir ve bu işlemin en tehlikeli sonuç vakti ilk 48 saati olmaktadır. Zemin baskı betonun sertleşme işlemi bittikten sonra kimyasal olan ve ne olursa olsun sızdırmazlık özelliği olan kürleme bileşiği bursa baskı beton sertleştirme ekiplerince zeminin yüzeyine uygulanır. Bu çok özel bileşik yüzeydeki her tür çatlakları, kıvrılmaları kapattığı şeklinde ne olursa olsun zeminin rengini koruyucu bir özelliğe de haiz olmaktadır. Artık güvenle uzun seneler kullanabileceğiniz bir baskı beton zemininiz bulunmaktadır.


Whatsapp Destek

PUSULA BASKI BETON

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?