Örnek Resim

Ankara Baskı Beton

Artık insanların her tür ömür alanlarına tercih ettikleri çok popüler bir zemin uygulaması bulunmaktadır. Güzel başkentimizde ise bu işi en iyi ankara baskı beton olarak bizler yapmaktayız. Mutlaka öteki zemin baskıları ile kıyaslanmayacak bir kaliteye sahip olan baskı beton, işini iyi bilen kişiler tarafınca yapıldığında çok uzun seneler size hiç bozulmadan hizmet verecektir.
Bu işi ankara’da en iyi meydana getiren firma olarak müşterilerimize her vakit en iyisini vadediyor ve en iyisini sunuyoruz. Yapacağımız işi daha baştan konu alıyor ve ne demişsek aynısını teslim ediyoruz. şimdi baskı beton uygulama işlemini başlıklar halinde nasıl yaptığımızı anlatacağız.

Firma olarak işimizi sağlama alıyoruz ve müşterilerimizi de kendimizi de mağdur etmeme ismina daha her şeyi en baştan sözleşmeye döküyoruz. şayet işi alacaksak, uzman ekibimiz tatbik alanına gider ve burada bir zemin çalışması yaparak tatbik yapılacak ve zemin durumuna nazaran en uygun olan fiyatı belirler. Ankara baskı beton olarak ortaya çıkan hesap cetveli üzerinden müşterimizle iyi mi ve ne şekilde yapacağımızı detaylı bir halde mevzuşuruz.
üzerinde anlaşılan sözleşmenin imzalı bir nüshası müşteride bir nüshası da bizde kalır. Kullanılacak kalıplardan seçilecek renge kadar hemen her şey laflaşme de yer alır ve sözleşmede ne şekilde anlaşılmışsa aynen öyleki teslim edilir. Böylece her iki tarafta şöyle mevzuşmuştuk veya şu şekilde olacaktı şeklinde bir durumla karşı karşıya kalmaz. Yine yapılan işin garantili olduğu ve güvence süresi sözleşmede belirtilmektedir.

Ankara baskı beton
Ankara baskı beton

Baskı beton uygulamasının yapılacağı alanda öncelikle bir saha çalışması yapılmaktadır. Buradan önemli olan nokta teknisyenın yapılacağı zeminin temizlik aşaması olmaktadır. Zemin her tür çakıl, taş, çim, çalı, kök, toprak ve eski beton kalıntısı şeklinde unsurlardan temizlenmelidir. Ankara baskı beton saha çalışması noktasında çok hassas ve titiz davranmaktadır. çünkü baskı beton uygulamasında yerin müsait şartlarda olması çok önemlidir.
şayet zemin istenilen istikrara kavuşmuyorsa, 4 inçlik granül dolgu veya bunun yerine alt taban uygulaması yapılmalıdır. şayet alt taban dolgusu yapılmaya karar verilmişse özellikle kenar ksıcaklıkmlara dikkat edilmelidir. çünkü doğru yapılan bir alt temel, betonun muntazam yerleşmesi ve donma ısısının azaltılması için oldukca önemlidir.

Alt tabaka hazır hale geldikten sonra artık baskı beton işlemi için formlar ayarlanabilir. Hazırlanan beton kalıplar genel olarak ahşap, plastik yahut metalden olup yükseklik oranları farklı olabilmektedir. Ankara baskı beton şekillendirme ekibi olarak, baskı beton için genel anlamda ahşap formları kullanmaktayız. Kullanılan bu formlar yeniden metal kazıklarla yerlerinde tutulmaktadır. Beton sertleştikten sonrasında formların rahat bir şekilde çıkarılabilmesi için işlem başında vidalı yada özel çivilerle metal kazıklara bağlanması gereklidir.
Burada dikkat edilmesi gereken şey, formlar iyi durumda olmalıdır. çünkü drenaj işlemi için uygun sıcaklık sağlanmalı ve diğer yapılarla icatacakları köşeleri pak bir şekilde ayarlanmalıdır. Merdiven veya duvar gibi yapılar için daha başka özel şekiller kullanılmaktadır.

Her tür alt katman hazırlığı tamamlandıktan sonrasında baskı beton işlemine nihayet geçilebilir. Baskı beton uygulamasını yapacak olan tecrübeli ustalarımız, yerin ihtiyacına bakılırsa özel içerikli harcın karılma işlemini başlatırlar. Ankara baskı beton yerleştirme işinden sorumlu ustalar, betonu harç kamyonunda karıp belirli bir süre harcın iyice karışmasını ve homojenleşmesini beklerler. Harç hazır hale geldikten sonra ustalarımız yerini alır ve artık beton uygulama alanına dökülmeye adım atar.

Ankara baskı beton firması
Harcın dökülme esnasında ustalar ellerindeki araçlarla betonun hiç boşluk kalmayacak şekilde yerin her yerine eşit olarak dağılmasına büyük özen gösterir. Bir yandan dökülen betonun donmasına izin verilmeden yerin hiçbir yerinde hava kabarcığı kalınmadığından emin olunmaya çalışır ve her yer düzeltilir.

Sıvı betonun kalıplar halinde dökülme işlemi bittikten sonra, fazlaca geniş bir uygulama aracı sayeinde dökülen betonun üst şap bölgesi düzenlenir. Yüzey tamamen pürüzsüz bir hale getirildikten sonrasında artık beton yüzdürülme işlemine geçilmektedir. Ankara baskı beton şaplama ustaları ne olursa olsun yüzeyin pürüzsüz ve düzgün olması için ellerinden gelenin en iyisini ortaya koymaktadırlar. Bu muamele sırasında yerin eklem ve kenar ksıcaklıkmları da yine özel aletler ile düzeltilmektedir.

şayet beton zemine kaba bir süpürge kaplaması yapılırsa başka bir işleme gerek olmayabilmektedir. Ama beton damgalı veya pürüzsüz havlu olacaksa çelik mala kaplaması yapılması gerekmektedir. Bu işlemin peşinden beton sertleşinceye kadar dinlenmeye bırakılmalıdır. Kemikleşme işlemi tamamlandıktan sonrasında düzgün ve son bir kat oluşturabilmek için çelik malalama işlemi yapılmalıdır. Bu aşamada ankara baskı beton taşlama ustaları diz kapakları ile patinaj yaparak taşlama işlemini gerçekleştirilir. Sözleşmede yer edinen taş modeli ve renk seçimi bu aşamada dikkate alınmalıdır.

Her tür muamele tamamlandıktan sonra, baskı beton artık sertleşmeye bırakılabilir. Bu aşamada kürlenme süresi 28 gün olup bunun en tehlikeli sonuç periyodu ilk 48 saat olmaktadır. Tamamlanma işleminin derhal peşinden kürlenme isminde olan kimyasal olan ve sızdırmazlık özelliği bulunan karışım yüzeye uygulanmalıdır. Böylece çok daha uzun ömürlü bir baskı beton elde edilmiş olacaktır.


Whatsapp Destek

PUSULA BASKI BETON

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?